Батькам

Кілька коротких порад, що допоможуть захистити вашу родину в Інтернеті.
1.     Розмовляйте з рідними про безпеку в Інтернеті. Чітко поясніть рідним правила й можливі варіанти поведінки під час користування Інтернетом, а також наслідки його неправильного застосування. Найважливіше – переконайтеся, що вони не соромляться попросити допомоги, коли потрібно прийняти складні рішення. Завдяки цьому ваші рідні будуть у безпеці під час самостійного перегляду Інтернету та знатимуть, що в разі виникнення запитань вони можуть звернутися до вас.
2.     Користуйтесь Інтернетом разом. Це добрий спосіб навчити безпеки в Інтернеті, а до того ж можливість показати своїм рідним, як протистояти онлайн-загрозам, коли вони з’являються.
3.     Обговорюйте інтернет-служби та сайти. Поговоріть із рідними про те, які сайти вони хочуть відвідувати та що підходить для кожного з членів вашої сім’ї.
4.     Захищайте паролі. Допоможіть своїй родині дізнатися, як створювати надійні паролі в Інтернеті. Нагадайте дітям, що паролі не можна давати нікому, окрім дорослих, яким вони довіряють, наприклад, батькам. Переконайтеся, що в них ввійшло в звичку виходити зі своїх облікових записів після використання загальнодоступних комп’ютерів у школі, кафе чи бібліотеці.
5.     Використовуйте налаштування конфіденційності й елементи керування спільним доступом. Існує чимало сайтів, на яких можна ділитися фотографіями, відео, оновленнями статусу тощо. Багато таких служб пропонують налаштування конфіденційності, за допомогою яких перед публікацією саме ви вирішуєте, хто зможе бачити ваш вміст. Поговоріть із рідними про те, яким вмістом можна, а яким заборонено ділитися публічно. Навчіть їх поважати конфіденційність інших користувачів, зберігаючи приватними відомості про сім’ю та друзів і не вказуючи імена людей у загальнодоступному вмісті.
6.     Перевіряйте вікові обмеження. Багато онлайн-сервісів, зокрема Google, мають вікові обмеження щодо тих, хто може користуватися ними. Наприклад, ви повинні відповідати вимогам щодо віку, щоб мати обліковий запис Google, а деякими продуктами Google можуть користуватися лише ті, кому виповнилося 18 років. Завжди перевіряйте умови використання веб-сайту перед тим, як дозволити дитині зареєструвати обліковий запис. Чітко повідомте дітям сімейні правила щодо сайтів і служб, якими вони можуть користуватись.
7.     Навчіть рідних спілкуватися відповідально. Користуйтеся таким простим правилом: якщо б ви не сказали щось людині особисто, не надсилайте це текстовим повідомленням, електронним листом, миттєвим повідомленням і не публікуйте в коментарі на чиїйсь сторінці. Поговоріть про те, як впливають на почуття інших ваші висловлювання в Інтернеті, а також створіть сімейні правила стосовно належного спілкування.
8.     Поговоріть з іншими дорослими.. Розпочніть діалог на цю тему з друзями, усіма родичами, учителями, інструкторами та вихователями. Інші батьки та професіонали, які працюють з дітьми, можуть виявитися чудовим джерелом допомоги, коли треба прийняти рішення щодо правильної поведінки, особливо якщо ви маєте справу з незнайомими технологіями.
9.     Захищайте комп’ютер і себе. Використовуйте й регулярно оновлюйте антивірусне програмне забезпечення. Якщо у вас Chromebook, антивірусне програмне забезпечення не потрібне. Поговоріть зі своєю родиною про типи особистої інформації, яку не можна публікувати в Інтернеті, як-от номер соціального страхування, номер телефону та домашня адреса. Навчіть їх не приймати файли та не відкривати вкладення електронної пошти від незнайомців.

10.  Навчайтеся постійно. Безпека – не одноразова дія. Технології розвиваються, а з ними – потреби вашої родини. Не закривайте цієї теми. Оновлюйте основні сімейні правила час від часу, перевіряйте рівень знань своїх рідних, виділяйте час для періодичних розмов.

Немає коментарів:

Дописати коментар